11:00

Mroczny zakątek


mroczny zakątek

Moja mroczna lektura. Prawdę mówiąc bałam się zacząć ją czytać.  Wiem że nie którzy pasjonują się w takiej literaturze, ale ja ostatnio mam problem z
ciśnieniem a kawa nie pomaga więc taka książka jak nic najlepsze lekarstwo.
Historia bardzo mroczna, lata temu miała miejsce. Ale nie tak mroczna jak rzeczywistość, nie ma to jak przebłyski pamięci widziane z ukrycia dręczące przez resztę życia. Przychodzi taki dzień że czas zmierzyć się z bólem i stanąć oko w oko z nim. Zacznijmy od tego że tragedia i brak odpowiedniej opieki nad bohaterką powieści wpłynęła bardzo na jej psychikę. Wręcz rozpieszczona można by powiedzieć, ale tak naprawdę każdy moim zdaniem bał się jej dać miłości w życiu czy to rodzice a później opiekunowie przez co jest nieznośna i każdy unika jej.
Całe zdarzenie rozwija się do samego końca praktycznie powoli, ale to nie znaczy że brak akcji. Wręcz przeciwnie ta powolność stawia na nogi lepiej niż niejedna akcja...czy kawa. Momentami serce mi waliło jak bym mnie coś konkretnie przestraszyło.
...Ale spokojnie to tylko książka, to tylko powieść.....nie bój się poznaj ten mroczny zakątek....

Polecam ;-)

Opis: Pochodzi ze strony  www.znak.com.pl
"...Co naprawdę wydarzyło sie tej nocy, kiedy zamordowano matkę i dwie starsze siostry Libby Day?
Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie. Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libby desperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Zbrodni, stowarzyszenia, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami uznają, że Ben został niesłusznie skazany i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa i wreszcie poznać prawdę o swojej rodzi
nie. Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?...."


Gillian Flynn
mroczny zakątek na dvd

Info:
Autor: Gillian Flynn 
Tytuł: Mroczny zakątek
Oprawa miękka
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak literanova

1 komentarz:

  1. Widziałam zwiastun filmu na podstawie tej książki, nie wiem czy to dla mnie lektura, ale mąż na pewno zaliczy tą powieść :-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger