21:09

W cieniu A.S.A. Harrison


Zaczynając czytać powieść nowego pisarza, zastanawiam się czy styl pisania mi przypadnie do gustu,  pierwsze wrażenia zostają na długo i albo sięgnę jeszcze po lekturę tego autora albo i nie. Niestety  w przypadku tej pisarki to
wielki zaszczyt mieć jej jedyne dziedzictwo, zmarła pisząc drugą powieść. Książka stała się bestsellerem dzięki głównie rekomendacji czytelników.

 Rzadko czytam książki pisane taką formą opis "ona" przedstawia ciąg zdarzeń jej po czym cofamy się do ciągu zdarzeń "on". Ale dobrze, ich tryb życia mnie zafascynował - poukładane i nie skomplikowane. Nic  dziwnego że  gdy harmonia  Joddy się zachwiała za wszelką cenę próbuje ją ustatkować.

Książka zdobyła nagrodę "Guardiana" jako najlepszy thriller psychologiczny - nie jestem zaskoczona. Czytając nie mogłam się oderwać od lektury a autorka tak dobrze przekazała całą Fizjologię psychiczną bohaterki, że zaczęłam podejrzliwie patrzeć na swojego partnera ( bez nerwów żyje nadal ) Zaczęłam również analizować swoje życie i zastanawiać się nad wartościami jakie by przewyższały by do takich zdarzeń doszło.

W trakcie czytania trochę byłam rozczarowana bohaterką że postanowiła przywrócić stabilność swojego świata bez niego, gdzie był częścią jego. Jeszcze gdy skończyłam czytać żal mi było jego czyli Todda, ale z biegiem czasu zrozumiałam że to natura go zdradziła.

Dziwne ale ten thriller akcji  cięgle trwa, mam wrażenie że tam dalej się coś dzieje pomimo że skończyłam lekturę i widzę tylną okładkę, tajemnice które dla mnie są nie jasne nabierają nowego ciągu zdarzeń.....

Tłumaczenie: Dorota Malina
Oprawa miękka
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova 2015PS. Podobno Ekranizacja tej powieści jest w realizacji ;-) Wybralibyście się do kina na taki seans ?
5 komentarzy:

 1. Chętnie bym ją przygarnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, jak moja poprzedniczka, przygarnęłabym tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba bym się skusiła na seans :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię wszelkie thrillery, zwłaszcza te psychologiczne, więc z chęcią przeczytałabym taką książkę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger