14:25

W poszukiwaniu prawdyW poszukiwaniu prawdyN. Roberts "W poszukiwaniu prawdy" To historia o mierzeniu się z przeszłością, tu poruszamy temat  przemocy domowej. Zdarza się, że za fasadą pięknego domu i ogólnie szanowanych mieszkańców czają się potwory. Powód, dla którego niektóre ofiary przemocy trwają przy swoich oprawcach nawet
wiele lat "nie dlatego, że chciały być krzywdzone, nie dlatego że były słabe. Wracały, bo zostały pokonane emocjonalnie, duchowo, intelektualnie. (...) A niektóre, bo nie miały dokąd pójść."
 Książka podejmuje temat bardzo trudny, o dużym ładunku emocjonalnym, ale jak zwykle u N. Roberts czyni to w sposób sprawny pisarsko. Jedyne zastrzeżenia budzi schematyzm postaci- jakby urodzili się dobrzy lub źli i żadne doświadczenia nie są w stanie ich zmienić.

Opis:
 Przeszłość Zane’a i Darby kryje straszne tajemnice. Drogi tych dwojga młodych ludzi skrzyżowały się w miasteczku nad jeziorem. Doświadczeni przez los postanowili budować wspólne życie. Czy po latach będą w stanie uwolnić się od swoich oprawców?
Zane Bigelow dorasta w pięknym, idealnie utrzymanym domu w górach Karoliny Północnej. Społeczność lokalna postrzega jego rodziców jako szanowaną parę, która czynnie uczestniczy w życiu swoich dzieci: podziwia występy baletowe córki i kibicuje synowi podczas meczów baseballowych. Brutalną prawdę znają tylko Zane i jego siostra. Pewnej nocy fałszywa fasada pęka, ujawniając prawdziwe oblicza ich rodziców. Zane wyjeżdża do college’u, nie zamierzając wracać do rodzinnego miasteczka.
Lata później już jako dojrzały mężczyzna pojawia się jednak w nim, by ponownie związać się z miejscem i ludźmi, którzy mimo bolesnych wspomnień tak wiele dla niego znaczą. W malowniczym otoczeniu poznaje utalentowaną architektkę krajobrazu o imieniu Darby, próbującą uciec od złych wspomnień.
Teraz ci dwoje będą musieli stawić czoło przeszłości i obronić tych, których kochają.
Info:

Tytuł: W poszukiwaniu prawdy
Autor:Nora Roberts
Data wydania: 10. 2019
Stron: 528
Okładka: Miękka z zakładkami
Wydawnictwo: Edipresse ksiązki
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans


2 komentarze:

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger