08:38

Nora Roberts "W ukryciu"
Nora Roberts "W ukryciu"- powieść "wciągająca" z wątkiem kryminalnym. Czytelnik jest ciekaw, co za chwilę się wydarzy, choć od pewnego momentu ruchy postaci są przewidywalne. Wartka akcja, obszerne portrety psychologiczne bohaterów. Powoli odkrywa swoje karty "czarny charakter" w tej historii, Patricia. Autorka dość wnikliwie bada jej motywy, ale nie pozwala czytelnikom na współczucie. Dla równowagi większość pozytywnych postaci wie, czego chce i idzie własną drogą.

Książka pokazuje problem poważny- jak ludzie radzą sobie (lub nie radzą) z traumatycznymi przeżyciami, o ile determinują one ich wybory życiowe, postawy, relacje z innymi. Zwykle przerażają nas okoliczności zamachów, liczba ofiar, profile zabójców, jednak rzadko myślimy o tych, którzy przeżyli lub stracili tam bliskich. Czy ich życie staje się potem pasmem cierpień, czy może trauma wydobywa z nich coś dobrego, czego wcześniej sobie nie uświadamiali. Ile osób, tyle odpowiedzi.

Opis:
 To był zwyczajny wieczór w centrum handlowym na obrzeżach Portland w stanie Maine.
Trzy nastoletnie przyjaciółki czekały na rozpoczęcie filmu. Chłopak flirtował z dziewczyną sprzedającą okulary przeciwsłoneczne. Matki z dziećmi robiły zakupy, a kierownik sklepu z grami komputerowymi zajmował się klientami.
Wtedy pojawili się zamachowcy. Chaos i rzeź trwały zaledwie osiem minut, zanim napastnicy zostali zabici. Jednak ci, którzy przeżyli, już zawsze będą odczuwać skutki traumy. W kolejnych latach jedna z tych osób zostanie stróżem prawa. Inna zamknie się w sobie, próbując pogrzebać wspomnienie chwil, gdy kuliła się w damskiej toalecie, bezradnie ściskając w ręce telefon komórkowy – aż w końcu znajdzie sposób, aby emocje tamtego wieczoru przelać w sztukę.
Jednak był ktoś, kogo nie zadowoliła szokująco wysoka liczba ofiar śmiertelnych w centrum handlowym DownEast. I kiedy tym, którzy ocaleli, powoli udaje się zaleczyć rany, znaleźć swój azyl i podźwignąć, odkryją, że na ich życie nastaje jeszcze jeden spiskowiec – i że tym razem może nie być gdzie się ukryć.
W ukryciu łączy w sobie narastające napięcie, barwne postaci i wnikliwe psychologiczne obserwacje, które składają się na wspaniałą, pasjonującą lekturę


 Info:
 Autor: Nora Roberts
Tytuł: W ukryciu
liczba strona: 500
Gatunek: literatura piękna
Data wydania: wrzesień 2019
Wydawnictwo: Edipresse


3 komentarze:

  1. Dawno już nie czytałam książek Nory Roberts, ta książka to chyba okazja, żeby wrócić do jej twórczości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam te autorki ani jej książek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi ciekawie i faktycznie jest to ważna tematyka.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger