21:27

Spadek po bliskim?


gniazdo

Książka która stała mi się bliska. I wam też również będzie dane, pod warunkiem że masz bliskich lub uśmiechnie się los do ciebie. Nie ukrywam że wolę uśmiech losu, bo
z rodziną to rożnie się wychodzi.  Właśnie przerabiam ten temat :-p
Więc tak, wyobraź sobie że twój tatuś odkłada pewną sumę na konto, jako spadek dla ciebie i rodzeństwa - takie zabezpieczenie na życie.  Między czasie tatuś odchodzi z tego świata, a na rynku finansowym jest niezłe zawirowanie i kwota rośnie do niezłej sumki.
Dzieciaki się cieszą, ale jest jedno ale. By odziedziczyły pieniądze, najmłodsza z rodzeństwa musi skończyć 40 lat. To kupę czasu, gdzie między czasie ty i rodzeństwo robicie plany jak je zrealizować mając te pieniądze. Oczywiście ty i rodzeństwo czekać nie umieją, więc plany realizują od dupy strony że się tak wyrażę. Inwestują zadłużając się, obiecują sobie wiele gdy "gniazdo" będzie już dostępne. A ty uważając się za lepszego pozwalasz sobie na więcej i więcej i jeszcze więcej bo czemu niby nie miałbyś pomóc pewnej kelnerce zyskać sławę za laskę? No i tu się zaczyna jazda, kelnerka może sławy nie zdobyła ale laskę na pewno. Ciebie matka wspomogła w kłopotach biorąc z "gniazda" a rodzeństwo? Rodzeństwo zaczyna polować na ciebie!

Jedno wam powiem każdy z rodzeństwa skończył tam gdzie było mu dane.

Opis: ze strony www.znak.com.pl
"... Każda rodzina ma swoje problemy, ale te rodzeństwa Plumbów są wyjątkowo spektakularne. Melody z coraz większym trudem spłaca kredyt hipoteczny. Jack w tajemnicy przed życiowym partnerem zadłuża się po uszy, by ratować swój sklep z antykami. Bea od lat próbuje pisać powieść, która ma zapewnić dziewczynie uznanie i pieniądze, ale nie potrafi jej skończyć.
Ratunkiem dla wszystkich może okazać się spora suma pieniędzy zgromadzona na funduszu powierniczym zmarłego ojca. A raczej mogłaby, gdyby nie to, że Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.
"Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.
Tuż po premierze powieści prawa do jej ekranizacji kupił Amazon wraz z Jill Soloway, współtwórczynią serialowych hitów „Sześć stóp pod ziemią” i „Transparent”...."

kant

Info:

Tłumaczenie: Anna Gralak
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova
Rok wydania: 20163 komentarze:

 1. Ta książka ma niesamowitą i przepiękną okładkę! Jak ja zobaczyłam w księgarni, to stanęłam jak wryta. Niestety żadne zdjęcia nie oddają tego efektu, trzeba ją zobaczyć na własne oczy. Oby więcej takich perełek.
  Czekałam aż ktoś ją wreszcie weźmie na warsztat i zrecenzuje.
  Pozdrawiam :-),
  Zaczytana do samego rana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, taki projekt okładki to w dzisiejszych czasach rzadkość. Dzisiaj wszyscy patrzą by było na głównej stronie piękną fotografia zachęcająca. Wręcz można by powiedzieć że odwagę mieli w wydawnictwie że zaakceptowali taki projekt ;-)

   Usuń
 2. Bardzo zaintrygowała mnie ta książka. Jest przepięknie wydana!

  muminek-enter.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam na instagram, tam jestem codziennie ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Kobiety w pewnym wieku... , Blogger